Copyright 2020 - Joomla 3.4 Design - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Január 18-án rendezték a megyei gyermeksakk verseny fordulóját Pécsváradon, melyen iskolánk tanulói is részt vettek.

Szőts Martin korosztályában 2. helyezést

Szankovics Szonja Izabella korosztályában 3. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Dani Ferencnek!

December 14-én Harkányban rendeztés az asztalitenisz diákolimpia megyei döntőjét, melyen, III-IV. korcsoportos leány csapatunk a 2. helyet érte el.

A csapat tagjai:
Gerner Heidi,
Kiss Lili,
Tóth Virág

Gratulálunk tanulóinknak és felkésíztő tanáruknak Küsztler Róbertnek!

 

A sportlövő diákolimpia zártirányzékú légpuska 20 lövéses számában Tolna -  Baranya összevont megyei döntőjében Steigervald Ádám a III. helyet, az országos döntőben a 12. helyezést érte el.

IMG 1295 edited

Gratulálunk tanulónknak!

December 11-én Kecskeméten rendezték a Floorball Diákolimpia országos elődöntőjét, amelyen két csapatunk is képviseltette magát.

A IV. korcsoportos lányok az előkelő 2. helyzést érték el, amelynek köszönhetően az Egerben rendezendő országos döntőbe jutottak.

A csapat tagjai:
Künsztler Dorka
Tóth Virág
Schwindli Hajnalka
Gerner Heidi
Müller Ramóna
Győrfi Emese

IV oe

Az I. korcsoportos lányok az 5. helyezést értéke el.

A csapat tagjai:
Teimel Melani
Sipos Hanna
Illés Jázmin
Schwarcz Eszter
Farkas Zóra

I oe

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak: Künsztler Róbert és Gúnya Ferenc Tanár Uraknak!

Iskolánk tanulói december 7-én Harkányban a IX. Kitaibel Pál Ifjúsági Sakkversenyen vettek részt, ahol ismét nagyon jó eredményekkel gazdagodhattak.

A 2. korcsoportos lányok versenyében:
Szankovics Szonja Izabella 1. helyezést
Galambos Noémi 2. helyezést értek el.

A 2. korcsoportos fiúk versenyét
Csaplár Bálint nagyszerű játékkal megnyerte, 1. helyezést ért el.

A 4. korcsoportos fiúk versenyén
Gerner Hannes 1.helyezést ért el.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknka Dani Ferencnek!!!

 

 

 

December 3-án, immár 6. alkalommal rendeztük meg hagyományos iskolai sakkversenyünket. Az idei évben 26 tanuló 3 kategóriában mérhette össze tudását.

Alsó tagozatos lányok:
1. Szankovics Szonja Izabella
2. Galambos Noémi
3. Bori Zsófia
4. Schultz Alíz
5. Kiszely Fanni
6. Kaufmann Henrietta
7. Szemán Tiara

IMG sakk a l

Alsó tagozatos fiúk:
1. Wurst Torben
2. Csaplár Bálint
3. Farkas Csenger
4. Szemán Aurél
5. Bartos Botond
6. Koncz Bence
7. Szebenyi-Sipos Arnó
8. Koncz Máté
9. Kaufmann Dominik

IMG sakk a f

Felső tagozat:
1. Szőts Martin
2. Gerner Hannes
3. Sőregi Valér
4. Schlapp Gergő Soma
5. Bana Mátyás 
6. Krasz Kevin
7. Fekete Kristóf
8. Kiss-Abonyi Csanád
9. Farkas Gergő

IMG sakk f

 A vándorkupát 3. alkalommal Szőts Martin nyerte.

IMG sakk vk

Gratulálunk tanulóinknak, Dani Ferenc sakk edzőnek és felkészítő tanáraiknak.

 

November 28-án rendezték Pécsett a Református Gimnáziumban a hagyományos természettudományos versenyüket, melyen iskolánk csapata a 14. helyet érte el a megyében. A csapat tagjai:

Tóth Virág 8. osztályos
Gerner Peter 8. osztályos
Győrffy Boldizsár 7. osztályos tanuló.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Schwarcz Jánosné tanárnőnek!

 

 

November 27-én rendezte a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium atlétika tehetségkutató versenyét.

Magasugrásban Sőregi Valér a 2. helyezést érte el 155 cm-es eredménnyel.

sregi

Az 1000 méteres síkfutásban Megyesi Márk a 2. helyezést, Sőregi Valér a 3. helyezést érte el.

megyesi

 

Medicinlabda dobásban Tóth Virág az 5. helyezést érte el.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak, Künsztler Róbert tanár Úrnak!

Iskolánk tanulói november 4-én vettek részt a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntőjén.

5. osztályos csapatunk 31. helyezést ért el. A csapat tagjai:
   Gradwohl Tamás
   Künsztler Réka
   Keszler Dina
   Nagy-Mayer Dorina

6. osztályos csapatunk 27. helyezést ért el. A csapat tagjai:
   Ruppert Réka
   Hernesz Noémi
   Krasz Barna
   Schultz Vivien

7. osztályos csapatunk 25. helyezést ért el. A csapat tagjai:
   Galambos Vivien
   Bareith Petra
   Künsztler Dorka
   Schwindli Hajnalka

8. osztályos csapatunk a 12. helyezést érte el. A csapat tagjai:
   Schram Eszter
   Mack Diána
   Tóth Virág
   Gerner Heidi

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Kiss Erzsébet tanárnőnek!

 

A pécsi Janus Pannonius Gimnázium által szervezett megyei matematika versenyen Hernesz Noémi 6. osztályos tanuló a 14. helyezést, Gungl András 7. osztályos tanuló a 7. helyezést és Tóth Virág 8. osztályos tanuló a 22. helyezést érte el.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Schwarcz Jánosné tanárnőnek!

 

 

A pécsváradi Kodolányi János ÁLtalános Iskola és AMI által meghirdetett "Kedvenc népmesém" című rajzversenyen Szebenyi-Sipos Hédi az 1. osztályosok között 2. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulónknak és felkészítő tanárának Ózsvár Zsófia tanárnőnek!20191121 141144

 

November 20-án rendezték Pécsett az asztalitenisz diákolimpia városi döntőjét, ahol a csapatbajnokságban

leány csapatunk az 1. helyet érte el Gerner Heidi, Tóth virág Schram Eszter Kiss Lili részvételével

fiú csapatunk 3. helyezett Gerner Hannes, Ruppert Lénárd, Podolszki Balázs összetételben.

 asztalitenisz 2

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Künsztler Róbert tanár úrnak!

2019. november 15-én német nyelvi csapatversenyt szerveztünk a Magtárban a környékbeli iskolák tanulói számára. A verseny célja a német nyelv népszerűsítése, az olvasás megszerettetése, emellett egy kellemes, hasznos délután eltöltése, ahol a gyerekek és tanítóik egyaránt jól érzik magukat. A gyerekek az Oh, wie schön ist Panama című német nyelvű könyvvel előzetesen, otthon ismerkedtek meg. A versenyben 3 fős vegyes korosztályú csapatot kellett felállítani. A feladatok a következők voltak: szépírás, szépolvasás, meseillusztráció, rejtvény, szókereső, hiányos mondat kiegészítése, események sorrendbe állítása). 

Iskolánk a Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti iskola 2 csapattal indult.

4. helyezést ért el a Farkas Csenger, Illés Ábel, Schram Áron csapata

5. helyezést ért el a Csaplár Bálint, Szankovits Szonja Izabella, Wurst Torben csapata.

 

Gratulálunk tanulóinknak és a szervező, felkészítő tanároknak!

Október 26-án rendezték a X.Lőrinc Kupa Korosztályos Sakkversenyt, melyen iskolánk tanulói is részt vettek.

A II.korcsoportos lányok között Szankovics Szonja Izabella az 1. helyezést érte el.

A II. korcsoportos fiúk közül Wurst Torben 4. helyezést, Farkas Csenger az 5. helyezést érte el.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak Dani Ferencnek!

sakklorinc

Október 19-én, szombaton a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium által megrendezett Német Szépkiejtési Versenyen Tóth Virág 8. osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

Gratulálunk tanulónknak és felklészítő tanárának Megyesiné Huszár Bernadettnek!

Szeptember 27-én rendeztük az Európai Diáksport Napja alkalmából futóversenyünket, melyen a következő eredmények születtek:

1.- 2. osztály lány
1. Gárf Vivien
2. Sipos Hanna
3. Szebenyi-Sipos Hédi

1.- 2. osztály fiú
1. Bori Gábor
2. Szebenyi-Sipos Arnó
3. Fórizs Péter

3.- 4. osztály lány
1. Kiszely Zoé
2. Bori Zsófia
3. Kiszely Fanni

3.- 4. osztály fiú
1. Bárdos Máté
2. Csaplár Bálint
3. Friedszám Zétény

5.- 6. osztály lány
1. Ömböli Adél
2. Hernesz Noémi
3. Friedszám Janka

5.- 6. osztály fiú
1. Vargyas Botond
2. Gulyás Ákos
3. Fekete Kristóf

7.- 8. osztály lány
1. Schunk Emma
2. Müller Ramóna
3. Schwindli Hajnalka

7.- 8. osztály fiú
1. Székely Ferenc
2. Vogl Erik és Gerner Hannes
3. Kovács Levente

Gratulálunk tanulóinknak és testnevelő tanáraiknak Künsztler Róbert és Gúnya Ferenc tanár úraknak!

 

Iskolánk tanulói szeptember 24-én vettek részt Pécsett ATLÉTIKA ügyességi és váltófutó csapatbajnokság megyei döntőjében ahol magasugrásban az 1. helyet érték el.
A csapat tagjai:
Téglás Krisztián
Ruppert Lénárd
Sőregi Valér
Kaiser Olivér
Vogl Erik

Gratulálunk tanulóinknak sé felkészítő tanáruknak, Küsztler Róbert tanár úrnak!

IMG 7604 edited