Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2019. november 15-én német nyelvi csapatversenyt szerveztünk a Magtárban a környékbeli iskolák tanulói számára. A verseny célja a német nyelv népszerűsítése, az olvasás megszerettetése, emellett egy kellemes, hasznos délután eltöltése, ahol a gyerekek és tanítóik egyaránt jól érzik magukat. A gyerekek az Oh, wie schön ist Panama című német nyelvű könyvvel előzetesen, otthon ismerkedtek meg. A versenyben 3 fős vegyes korosztályú csapatot kellett felállítani. A feladatok a következők voltak: szépírás, szépolvasás, meseillusztráció, rejtvény, szókereső, hiányos mondat kiegészítése, események sorrendbe állítása). 

Iskolánk a Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti iskola 2 csapattal indult.

4. helyezést ért el a Farkas Csenger, Illés Ábel, Schram Áron csapata

5. helyezést ért el a Csaplár Bálint, Szankovits Szonja Izabella, Wurst Torben csapata.

 

Gratulálunk tanulóinknak és a szervező, felkészítő tanároknak!