Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

NÉMET

Mecseknádasdi Német Kisebbségi Önkormányzat által szervezett német szavalóversenyen első helyezést értek el:

Amrein Rolnad                                3. osztály

Haber Melani                                   4. osztály

Jalab Viktória                                   4. osztály

Tóth Merse                                       4. osztály

Hufnágel Klaudia                            5. osztály

Megyesi Renáta                               5. osztály

Amrein Vivien                                 6. osztály

Ruppert Blanka                                8. osztály

Országos német vers és prózamondó versenyen

Gerner Heidi – 7. helyezés

Gerner Peter – 8. helyezés

Gerner Hannes – 5. helyezés

Amrein Roland – 7. helyezés

Kaiser Laura – 13. helyezés

Ruppert Blanka – 17. helyezés

Német színjátszó csoport sikeresen szerepelt Sombereken az általános iskolai színjátszócsoportok megyei találkozóján.

Tagjai:

Tóth Virág, Kiss Lili, Pap Flóra, Mack Diána, Tóth Merse, Fürstenhoffer Klaudia, Megyesi Renáta, Amrein Viven, Kaiser Laura, Schum Laura, Szőts Kolos, Pfendesack Olga, Teimel Tímea, Reisz Kitti, Tamits Gabriella, Ruppert Blanka, Kőnik Miklós

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium által megrendezett német szépkiejtési versenyen

Ruppert Blanka – 2. helyezés

Koch Valéria Gimnázium német nyelvi versenyén

Ruppert Blanka – 5. helyezés

ÉNEK

Megyei német népdaléneklési versenyen

Ruppert Blanka – arany minősítés

Nádasdladányi verseny:
Tóth Merse 3. helyezés ének kategória

ZENE

Megyei rézfúvós találkozón

Schram András – bronz minősítés

Tolna megyei rézfúvós találkozón

Schram András – arany minősítés

 

KÉZILABDA

U7 fiú megyei kézilabda bajnokság 1. helyezés 
Friedsam Zalán

Kaiser Olivér
Podolszki Balázs
Vogl Erik

U8 fiú megyei kézilabda bajnokság 1. helyezés 
Friedsam Zalán

Gerner Hannes
Gerner Peter
Kaiser Olivér
Ruppert Lénárd
Podolszki Balázs
Schum Zsombor
Sőregi Viktor
Székely Ferenc
Vogl Erik

 

U9 fiú megyei kézilabda bajnokság 1. helyezés 
Friedsam Zalán

Gerner Hannes
Gerner Peter
Hernesz Krisztián
Kaiser Olivér
Lőrincz Dominik
Ruppert Lénárd
Podolszki Balázs
Schum Zsombor
Sőregi Viktor
Székely Ferenc
Vogl Erik

 

U9 lány megyei kézilabda bajnokság 3. helyezés 
Kiss Lili

Krasz Luca
László Szimonetta
Mack Diána
Mózes Boglárka
Friedsam Dalma
Gerner Heidi
Pap Karolin
Schram Eszter
Tóth Virág
Végh Nóra

Kisiskolák megyei kézilabda döntője – 1. helyezés döntő: Debrecenben

ÚSZÁS

Diákolimpia országos döntőjében

Berkecz Martina 50m hátúszásban az országos 1. helyezett!!!

Berkecz Martina 50m mellúszásban az országos 10. helyezett

ATLÉTIKA

Pécs város és városkörnyék tehetségkutató atlétika verseny

Schram Júlia Anna                           600 m    2. helyezés

Schunk Roland                                800 m    2. helyezés

Ferenc Ferdinánd                             800 m    3. helyezés

csapatban                                                       5. helyezés

Atlétika ügyességi és váltófutó megyei csapatbajnokság
III-IV. korcsoport súlylökés: 2. helyezés
Csapattagok: Ferenc Ferdinánd, Bíró Gergő, Pohl Dániel, Kőnig Miklós, Müller László

Atlétika megyei 10 x 200 m váltófutás:

2. helyezés
Csapattagok: Gyenis Dorka, Kaiser Laura, Hegedűs Bettina, Schram Júlia, Gyenis Zsanett, Ferenc Ferdinánd, Bíró Gergő, Pohl Dániel, Bacher József, Schunk Roland

Boros Dezső Téli Gyermekverseny: 60 m és távolugrás:

Gyenis Dorka - 2. hely

Mezei futás diákolimpia Városkörnyéki verseny
Csapatverseny:

5 arany,
1 ezüst
Egyéni: 3 arany
3 ezüst
3 bronz

RAJZ

Makói Alapfokú Művészeti Iskola „Második otthonom” címmel meghirdetett országos rajzpályázatán

 

Nádasdladányi verseny:
Tóth Virág - Papp Flóra - Székely Ferenc 2. helyezés meserajz kategória

 

MATEMATIKA

Janus Gimnázium matematika verseny:
6. évfolyam
Amrein Vivien  - 5. helyezés
Molnár Rebeka Anna  - 18. helyezés
Szőts Gábosr Kolos  - 23. helyezés

8. évfolyam
Bíró Gergő  - 48. helyezés

 

Zrínyi Ilona Országos Matematika verseny megyei fordulója: 
3. évfolyam
Mózes Boglárka  - 81. helyezés

Krasz Luca  - 116. helyezés

4. évfolyam
Tóth Merse  - 67. helyezés

Walter Vince  - 166. helyezés

5. évfolyam
Megyesi Renáta  - 48. helyezés

Hufnágel Klaudia  - 93. helyezés
Gyenis Dorka  - 123. helyezés

6. évfolyam 
Amrein Vivien  - 47. helyezés

Háber Gábor  - 61. helyezés
Molnár Rebeka  - 135. helyezés

7. évfolyam
Gebhardt Bálint  - 81. helyezés

Szondi József tankerületi matematika verseny
5. évfolyam
Megyesi Renáta  - 3. helyezés

Varga Dávid - dicséretben részesül

Muskát József regionális matematika verseny:

Háber Gábor – 4. helyezés

Amrein Vivien

Gyenis Dorka

Megyesi Renáta

Tóth Merse

Walter Vince

Gebhardt Bálint

Microprof országos levelezős matematika verseny

Arany minősítést kaptak:

Amrein Vivien

Molnár Rebeka

Háber Gábor

Lőrincz Dávid

Szőts Kolos

FIZIKA

Jedlik Ányos országos fizika verseny II (megyei). fordulóján

7. osztályosok

Gebhardt Bálint – 4. helyezés

Imhof Dániel – 7. helyezés

Keszler Balázs – 8. helyezés

8. osztályosok

Biró Gergő – 8. helyezés

Bérces Péter – 6. helyezés

Öveges József országos fizika verseny II (megyei). fordulóján

Biró Gergő – 12. helyezés

TERMÉSZETISMERET

Fekete István életrajzi és természetismereti verseny: 
I. helyezést a Bérces Péter, Reisz Kitti, Ruppert Blanka és Veszelovszki Zsófia összetételű csapat.
III. helyezést ért el a Kőnig Miklós, Pohl Dániel, Teiml Tímea összetételű csapatunk.

Herman Ottó természetismeret verseny országos döntője

Megyesi Renáta – 13. helyezés

Gyenis Dorka – 13. helyezés

ANGOL

Bonyhádi Városi Könyvtár „Read English” versenyén dicséretben részesült:

Pfendesack Olga – 7. osztály

Gyenis Zsanett – 7. osztály

Veszelovszki Zsófia – 8. osztály

Biró Gergő – 8. osztály

MAGYAR

Fekete István verseny területi értő és hangosolvasási verseny:
Gyenis Dorka 3. helyezés
Hufnágel Klaudia 5. helyezés

Benedek Elek regionális mesemondó verseny:

Gyenis Dorka – 3. helyezés

Hajdú-Bihar megyei TIT által szervezett levelezős magyar irodalom országos versenyén:

Megyesi Renáta – 1. helyezés

Gyenis Dorka – 3. helyezés

Hufnágel Klaudia – 5. helyezés

Molnár Rebeka – 6. helyezés

Schum Laura – 18. helyezés

Hajdú-Bihar megyei TIT által szervezett levelezős magyar nyelv országos versenyén:

Biró Dániel – 3. helyezés

Hegedűs Bettina – 18. helyezés

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „Mi micsoda” versenyén

Amrein Vivien – 5. helyezés

Lőrinc Dávid 5. helyezés

Hegedűs Bettina – 7. helyezés

Dávid Klaudia – 7. helyezés

Zell Julian Maxim – 6. helyezés

Koch Patrik – 6. helyezés

Schum Laura – 8. helyezés

Kaiser Laura – 8. helyezés

Nádasdladányi verseny:
Gebhardt Bálint 2. helyezés nyelvtan kategória

TÖRTÉNELEM

Hajdú-Bihar megyei TIT által szervezett levelezős történelem országos versenyén:

Zell Julian Maxim – 12. helyezés

Fürstenhoffer Fanni – 30. helyezés

Berkecz Martina – 45. helyezés

Kaiser Laura – 40. helyezés

Európai Unió története regionális versenyén:

Müller László – 4. helyezés

Bacher József – 4. helyezés

Gyenis Zsanett – 5. helyezés

Pfendesack Olga – 5. helyezés

Veszelovszki Zsófia – 6. helyezés

Ruppert Blanka – 6. helyezés

 

Nádasdladányi verseny:
Amrein Vivien 2. helyezés történelem kategória