Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Német (Dékány Jánosné; Megyesiné Huszár Bernadett)

A Lenau Egyesület  által rendezett Grimm német megyei meseismerő verseny:
5. osztályos csapatunk 1. helyezést ért el. A csapat tagjai: Tóth Merse Ferenc, Molnár Martin, Walter Gyula, Walter Vince.

A Janus Pannonius Gimnázium országismereti német nyelvi verseny:
Gebhardt Bálint az első csoportban, Gyenis Zsanett a második csoportban, Pfendesack Olga és Kovács Martin a harmadik csoportban végeztek.

Mecseknádasdi Német Önkormányzat vers és prózamondó versenye:

Hernesz Noémi; Reisz Viktor; Schultz Vivien (Ruppertné Amrein Ágnes)

Müller Ramóna; (Papné Háber Zsuzsanna)

Schram Eszter; Gerner Peter; Gerner Hannes; Gerner Heidi; Ruppert Lénárd; (Gradwohlné Veit Gyöngyi)

Tóth Merse Ferenc; Reisz Kitti a vers kategóriában valamint Schultz Vivien, Gerner Peter; Gerner Hannes; Gerner Heidi; Ruppert Lénárd;  Megyesi Renáta a nyelvjárás kategóriában jutott a megyei döntőbe.

Német Vers és Prózamondó országos döntőben:
Gerner Heidi 16. helyezés;

Megyesi Renáta 1. helyezés

"Glasperlenspiel" országos német nyelvi verseny A bonyhádi Evangelikus Gimnázium szervezésében
Reisz Kitti teljesítményéért a zsűri különdíját kapta.

Solymár Imre Városi Könyvtár „Nyelvész” levelző versenyén Pap Flóra 3. helyezést ért el. (Papné Háber Zsuzsanna)

Matematika (Schwarcz Jánosné; Vindics István; Poller György)

Bolyai Matematika csapatverseny:
Megyei 12. helyezés
Csapat tagjai: Hufnágel Klaudia, Gyenis Dorka, Megyesi Renáta, Bíró Dániel

Janus Pannonius Gimnázium által meghirdetett megyei matematika verseny:
6. osztályosok:

Megyesi Renáta 6. helyezés
Hufnágel Klaudia 9. helyezés
Mack Márton 23. helyezés
Gyenis Dorka 25. helyezés
Bíró Dániel 33. helyezés

7. osztályosok:
Szőts Kolos 8. helyezés
Amrein Vivien 10. helyezés
Háber Gábor 16. helyezés
Schum Laura 26. helyezés

8. osztályosok:
Gebhardt Bálint 43. helyezés

Zrínyi Ilona országos matematikaverseny megyei fordulója:
Háber Gáber 9. helyezés

Muskát regionális matematikaverseny

ISKOLÁNK CSAPATA 16 INDULÓ CSAPAT KÖZÜL 2. HELYEZÉST ÉRT EL!!!!!!!!

4. osztály:
Krasz Luca 3. helyezés!!!; Krász Márton 14. helyezés; csapatban 3. helyezés

5. osztály:
Walter Vince 8. helyezés; Tóth Merse Ferenc 16. helyezés; csapatban 6. helyezés

6. osztály:
Gyenis Dorka 2. helyezés!!!; Megyesi Renáta 3. helyezés; Hufnágel Klaudia 6. helyezés; csapatban 2. helyezés

7. osztály:
Háber Gábor 3. helyezés!!! ; Szőts Kolos 8. helyezés; csapatban 2. helyezés

8. osztály:
Keszler Balázs 12. helyezés; Imhof Dániel 17. helyezés; csapatban 9. helyezés

Szondi József tankerületi matematikaverseny

4. osztály: Krász Márton 4. helyezés

5. osztály: Tóth Merse Ferenc: 1. helyezés

Walter Gyula: 3. helyezés

Walter Vince: 4. helyezés

6. osztály: Megyesi Renáta 1. helyezés

Hufnágel Klaudia 2. helyezés

Gyenis Dorka 3. helyezés

Bíró Dániel 4. helyezés

7. osztály: Szőts Kolos 4. helyezés

8. osztály: Gebhardt Bálint 2. helyezés

Microprof Országos matematika tesztverseny

Háber Gábor arany fokozat

Amrein Vivien ezüst fokozat

Szőts Kolos ezüst fokozat

Fizika (Schwarcz Jánosné)

Jedlik országos fizikaverseny:
7. osztály:

Amrein Vivien 4. helyezés
Lőrincz Dávid és Harka Bence 8. helyezés

8. osztály:

Gebhardt Bálint 7. helyezés

Pfendesack Olga, Keszler Balázs, Imhof Dániel 8. helyezés

Öveges József országos fizikaverseny

megyei versenyen Gebhardt Bálint 3. helyezést ért el

Magyar (Kiss Erzsébet)

Bolyai Magyar nyelvi csapatverseny:
6. osztályosok Megyei 12. helyezés Csapat tagjai: Hufnágel Klaudia, Gyenis Dorka, Megyesi Renáta, Bíró Dániel

7. osztályosok Megyei 18. helyezés Csapat tagjai: Schum Laura, Kaiser Laura, Hegedűs Bettina, Dávid Klaudia

Bonyhádon a regionális mesemondó verseny:
szépen szerepelt Ruppert Gábor és Gyenis Dorka

Fekete István Tüskevár című regényéből a városkörnyéki kisiskolák értő és hangos olvasási versenyén:

Gyenis Dorka – 2. helyezés

Hufnágel Klaudia – 4. helyezés

Iskolai szavalóverseny

1.osztályos (Turós Bettina)

1. Molnár Patrik

2. Orsós Boglárka

3. Bauer Dominik

2.osztályos (Papné Háber Zsuzsanna)

1. Bánhegyi Lili

2. Szőts Martin

3. Friedszám Zalán

3-4. osztályosok (Dechandt Terézia, Ludwig Magdolna)

1.      Schram Eszter

2.      Tóth Virág

3.      Győrffy Blanka

Felső tagozat

1.      László Lilla

2.      Reisz Kitti

A zsűri különdíját kapta: Zell Juliam Maxim

 

Történelem (Kiss Erzsébet)

dasdladányi verseny:
történelmi verseny

Schum Laura, Kaiser Laura, Zell Julian Maxim, Amrein Vivien csapata 3. helyezést ért el.

 

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „Mi micsoda” levelezőverseny döntőjében

1.      helyezés – Megyesi Renáta, Keszler Réka

2.      helyezés – Hufnágel Klaudia, Gyenis Dorka

3.      helyezés – Székely Éva, Balog Bernadett

4.      helyezés – Berkecz Martina, Ruppert Gábor

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „xxx” levelezőverseny döntőjében

4. helyezés – Amrein Vivien, Kaiser Laura

8. helyezés – Hegedűs Bettina, Schum Laura

9. helyezés – Lőrincz Dávid, Zell Juliam Maxim

Országos történelem verseny megyei döntőjében

11. helyezés – Zell Juliam Maxim

16. helyezés – Pfendesack Olga

Természetismeret (Künsztler Róbert)

Fekete István  természetismereti, életrajzi terepi akadályverseny: 
3. hely: Teiml Tímea, Reisz Kitti, Imhof Dávid
5. hely: Hegedüs Bettina, Meződi Petra, Lőrincz Dávid

Hermann Ottó természetismereti verseny országos döntőjébe jutott Gyenis Dorka

Angol (Künsztlerné Bodnár Judit)

Nádasdladányi verseny:
László Péter 1. helyezés;

Megyesi Renáta 2. helyezés

Bonyhád, Városi Könyvtár levelező versenyén:

Bareith Gábor - 1. helyezés

Zell Juliam Maxim - 1. helyezés

Foto (Künsztler Róbert)

A bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár által meghirdetett   "A ló" Rajz- és fotópályázaton fotó kategóriában
Ruppert Gábor: 1.

Gebhardt Bálint: 2.
Fürstenhoffer Fanni: 3.helyezést ért el

Képzőművészet (Bolla Zsolt; Bolláné Visnyei Csilla)

Tankerületi rajzverseny:
1. helyezett: Dávid Klaudia
2. helyezett: Balog Bernadett
3. helyezett: Teiml Tímea
Különdíjas: Gyenis Dorka

Nádasdladányi verseny:
meserajz verseny: 1. helyezést ért el: Győrffy Boldizsár, Megyesi Márk, Bareith Petra

A szedresi Lovas Udvarház által meghirdetett nemzetközi rajzpályázaton

Balog Bernadett elnyerte a legjobbaknak járó Pompás-díjat.

a pécsváradi „Ezer éve szól a harang” rajzpályázaton

Balog Bernadett különdíjat kapott

Az „Én és az anyukám” című pályázat keretében

Knipl Donát és Gradwohl Viktória rajzai bejutottak a kiválasztottak közé, és ezzel felkerültek az internetes portálra.

Krász Márton egyik munkája jelenleg Japánban, egy nemzetközi rajzpályázaton vesz részt.

Ének (Módos Anita)

Schneider Jajos Megyei népdaléneklési verseny:
bronz minősítést kaptunk: Hufnágel Klaudia, Keszler Réka, Megyesi Renáta, Gyenis Dorka, Székely Éva, Fürstenhoffer Fanni.

Megyei német népdaléneklési verseny:

Gyenis Dorka – bronz

Keszler Réka – ezüst

László Lilla – ezüst

Ruppert Lénárd - ezüst

Színjátszó (Dékány Jánosné; Megyesiné Huszár Bernadett)

Sombereken rendezett megyei színjátszó találkozón eredményesen szerepeltek tagjai:

Kiss Lili, Pap Flóra, Schram Eszter, Tóth Virág, Fürstenhoffer Fanni, Hufnagel Klaudia, Megyesi Renáta, Amrein Vivien, Kaiser Laura, Schum Laura, Szőts Kolos és Pfendesack Olga.

Sakk (Dani Ferenc)

Iskolai sakkverseny:
alsó tagozat:
1. helyezett: Szőts Martin 
2. helyezett: Knipl Donát
3. helyezett: Krasz Barna

felső tagozat: 
1. helyezett: Zell Juliam Maxim
2. helyezett: Majoros Márton
3. helyezett: Walter Vince

Megyei sakk diákolimpia egyéni:
Zell Julian Maxim 5. hely
Szőts Martin 6. hely

Megyei sakk diákolimpia csapat:
alsó tagozatos csapatunk 3. helyet szerzett, A csapat tagjai: Knipl Donát; Schunk Henrik; Szőts Martin és Biró Dominik.
Felsős csapatunk szintén 3. lett. A csapat tagai: Háber Gábor; Zell Julian Maxim; Majoros Márton; Walter Vince; Schram András

Tankerületi sakkverseny:
I. korcsoport: 
1. helyezett: Szőts Martin
2. helyezett: Knipl Donát
4. helyezett: Biró Dominik
5. helyezett: Krasz Barna
7. helyezett: Schunk Henrik
8. helyezett: Steigerwald Ádám

II. korcsoport: 
1. helyezett: Tóth Virág
3. helyezett: Schum Balázs
5. helyezett: Ruppert Lénárd

III. korcsoport: 
1. helyezett: Walter Vince
3. helyezett: Majoros Márton
6. helyezett: Walter Gyula

Kézilabda (Gúnya Ferenc)


U8 fiú megyebajnokság, ezüst érem

Dankó Máté, Fridszám Zalán, Kaiser Olivér, Molnár Csongor, Podolszki Balázs, Vogl Erik

U9 leány megyebajnokság 4. hely

Gerner Heidi, Győrfi Emese, Hernesz Noémi, Kis Lili, Mack Diána, Mózes Boglárka,  Müller Ramóna, Pap Karolin, Schram Eszter, Tóth Virág

Kisiskolák Országos Döntő, jun 22-25 , Békéscsaba

Balogh Bernadett, Balogh Fatima, Fridszám Dalma, Gyenis Dorka, Gyenis Zsanett, Háber Meláni,  Jakab Viktória, Kaiser Laura, Keszler Réka, Limberger Szilvia, Pál Alexandra, Schram Júlia.

3. korcsoport megyebajnoki bronzérem lány

 Balogh Fatima, Fridszám Dalma, Gyenis Dorka, Háber Meláni,  Jakab Viktória,  Keszler Réka, Pál Alexandra, Szokoli Evelin, Krasz Luca, Győrfi Annabella, Gerner Heidi, Papp Karolin, Tóth Virág, Mózes Boglárka

Atlétika (Künsztler Róbert)

ATLÉTIKA EGYÉNI ORSZÁGOS DÖNTŐ:

Kislabdahajítás:
Gyenis Zsanett: 19. hely
Gyenis Dorka: 23. hely

ATLÉTIKA III.-IV. korcsoport egyéni, MEGYEI DÖNTŐ:

Schram Júlia, 300 m: 6.hely
Gyenis Zsanett, kislabdahajítás: 2. hely (országos döntőbe jutott)
Gyenis Dorka, kislabdahajítás: 1. hely (országos döntőbe jutott)

ATLÉTIKA EGYÉNI VÁROSI DÖNTŐ, Pécs:

300 m IV. kcs:
Schram Júlia 1. hely

Kislabdahajítás, III. kcs.:
Gyenis Dorka 1. hely

Kislabdahajítás IV. kcs:
Gyeni Zsanett 3. hely,

Kaiser Laura 6. hely

Távolugrás, IV. kcs:
Hegedüs Bettina 9. hely

Gebhardt Bálint 10. hely

Súlylökés, IV. kcs:
Gebhardt Bálint 18. hely

Imhof Dániel 19. hely

KÉTTUSA (úszás-futás) ORSZÁGOS DÖNTŐ, KECSKEMÉT:

Berkecz Martina: 15. hely
Krasz Luca: 34. hely

Kéttusa Diákolimpia Megyei döntő:

Berkecz Martina III. korcsoport: 1. hely (országos döntőbe jutott)
Krasz Luca II. korcsoport: 2. hely (országos döntőbe jutott)
Krasz Luca és Friedszám Dalma II. korcsoport csapatverseny: 3. hely
Hernesz Krisztián II. korcsoport: 4. hely
Friedszám Zalán I. korcsoport: 3. hely

Úszás diákolimpia, megyei döntő:

HERNESZ KRISZTIÁN 50 m gyorson és 50 m mellen is egyéni csúcsot úszott, mindkét számban 10 másodpercet javított.

BERKECZ MARTINA 100 m mellen és 100 m háton is megyebajnok lett és mindkét számban az országos döntőbe jutott.

Úszás diákolimpia, országos döntő:

BERKECZ MARTINA 100 m mellen: 9.hely

                                100 m háton: 7. hely

KISISKOLÁK SPORTVERSENYE DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ, Atlétika

Lány csapat: 2. hely

Fiú csapat: 5. hely

Atlétika DIÁKOLIMPIA VÁROSI DÖNTŐ ÖSSZETETT CSAPATBAJNOKSÁG:

II. kcs fiú: 8. hely

Mezei futóverseny megyei döntő:

II. kcs fiú csapat. 10. hely

Lány labdarúgás városi döntő 3. helyezés

Pfendesack Olga Szekszárd Kupa tenisz verseny 2. helyezés