Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Matematika:

Bolyai megyei matematika csapatverseny

7. évfolyamos csapat 4. helyezés.

Gyenis Dorka

Megyesi Renáta

Hufnágel Klaudia

Bíró Dániel

Janus Pannonius Gimnázium által szervezett megyei matematika verseny

6. évfolyam

Tóth Merse Ferenc 9. helyezett

7. évfolyam

Gyenis Dorka 7. helyezett

Megyesi Renáta 10. helyezett

Hufnágel Klaudia 15. helyezett

Mack Márton 22. helyezett

Bíró Dániel 32. helyezett

8. évfolyam

Háber Gábor 11. helyezett

Szőts Kolos 18. helyezett

Amrein Viven 34. helyezett

Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny megyei fordulójában

Háber Gábor 10. helyezést ért el

Szondi József Tankerületi Matematikaverseny

5. évfolyam Krasz Luca 3. helyezés

6. évfolyam Tóth Merse 2. helyezés

7. évfolyam

Gyenis Dorka 1. helyezés

Hufnágel Klaudia 2. helyezés

Megyesi Renáta 3. helyezés

8. évfolyam

Háber Gábor 2. helyezés

Amrein Viven 3. helyezés

Muskát Regionális Matematika Verseny

5. osztály: Krasz Luca 2. helyezés

6. osztály: Tóth Merse Ferenc 3. helyezés

7. osztály: Megyesi Renáta 1. helyezés

Hufnágel Klaudia 6. helyezés

8. osztály: Szőts Kolos 6. helyezés

Háber Gábor 7. helyezés

Csapatverseny:

5. osztály: 2. helyezés

6. osztály: 2. helyezés

7. osztály: 2. helyezés

8. osztály: 2. helyezés

Iskolánk csapata összesítésben a 2. helyezést érte el.

Microprof országos matematikai tesztverseny

Amrein Vivien, Háber Gábor, Szőts Kolos arany fokozatot ért el

Abakusz német matematika verseny

Krasz Luca országos 1. helyezés

Fizika

Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny

országos döntőbe jutott Amrein Vivien

Öveges József Kárpát medencei fizikaverseny

megyei 6. helyezés  Amrein Vivien

Természettudomány

Refireál megyei természettudományi verseny

4. helyezés

Gyenis Dorka

Háber Gábor

Amrein Viven

Fekete István természetismereti vetélkedő

4. helyezést ért el a 7. évfolyamos csapatunk

Hufnágel Kaludia,

Fürstenhoffer Fanni,

Ruppert Gábor

10. helyezést ért el a 8. osztályos csapat

Meződi Petra,

Hegedűs Bettina,

Háber Gábor

Országos Herman Ottó természettudományi verseny országos döntőjén

Krasz Márton 5. helyezett

Német

Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Német Nemzetiségi tagozata által szervezett versenyen

Német nyelvből

Kaiser Laura 3. helyezett

Janus Pannonius Gimnázium által szervezett játékos német verseny

Iskolánk csapata 3. helyezést ért el. Csapat tagjai:

Amrein Vivien

Kaiser Laura

Háber Gábor

Frey Péter

Bonyhádi Petőfi Gimnázium országos német nyelvi versenyén

Megyesi Renáta 1. helyezés

Gyenis Dorka 2. helyezés

Sikeresen szerepeltek:

Fürstenhoffer Fanni

Hufnágel Klaudia

Ruppert Gábor

Megyei német szavalóversenyre jutott tanulók:

Künsztler Réka           1. osztály

Bakonyi Mia               1. osztály

Bareith Petra              3. osztály

Friedszám Zalán         3. osztály

Országos német szavalóverseny nyelvjárás kategóriában

országos döntőben:

Megyesi Renáta 3. helyezés

Gerner Heidi 3. helyezés

Gerner Hannes

Magyar

Bolyai megyei matematika csapatverseny

5. osztályos csapat 27. hely

Ócsai Dominik

Schum Balázs

Mózes Boglárka

Téglás Bianka

7. osztályos csapat 23. hely

Hufnágel Klaudia

Gyenis Dorka

Bíró Dániel

Megyesi Renáta

8. osztályos csapat 21. hely

Hegedűs Bettina

Schum Laura

Dávid Klaudia

Meződi Petra

Ki mit tud a rendőrségről? Irodalmi pályázat megyei

Gyenis Dorka 1. helyezés

Iskolai szavalóverseny:

1.osztály

1. Künsztler Réka

2. Ömböli Adél

3. Nagy-Mayer Dorina

2.osztály

1. Grádwohl Áron

Bauer Dominik

Tóth Csilla

3.osztály

1. Szőts Martin

2. Küsztler Dorka

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „Mesebeli hétpróba” versenyen

Gungl András és Friedszám Zalán    3. helyezést ért el

Történelem

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „EU” levelezőverseny döntőjén

1.      helyezést ért el Hufnágel Klaudia; Gyenis Dorka

1.      helyezést ért el Keszler Réka; Megyesi Renáta

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett „Föld Napja” alkalmából szervezett vetélkedőn

1.      helyezést ért el Hufnágel Klaudia; Gyenis Dorka

2.      helyezést ért el Keszler Réka; Megyesi Renáta

Iskolánk színjátszó csoportja a Sombereki Színjátszó Találkozón az előadott darabbal egy hetes tábort nyert:

Barna Tilda,  Schram Eszter,  Tóth Virág,  Bíró Boglárka,  Mózes  Boglárka, 

Vargyas  Panna,  Tóth Merse,  Fürstenhoffer Fanni,  Hufnagel Klaudia,  Megyesi Renáta,  Amrein Vivien,  Schum Laura,  Szőts Kolos

Ének

Megyei népdaléneklési verseny

Künsztler Réka – 1. osztály - ezüst

Győrffy Boldizsár – 3. osztály – bronz

Gerner Hannes – 4. osztály – bronz

Ruppert Lénárd – 4. osztály – ezüst

Wagner Kíra – 5. osztály – bronz

Keszler Réka – 7. osztály – arany

Gyenis Dorka – 7. osztály – bronz

Német népdaléneklési verseny

Keszler Réka – 7. osztály - ezüst

Angol

Janus Pannonius Gimnázium által szervezett megyei angol verseny

Bareith Gábor 12. helyezett

Nádasdladányi verseny

Mózes Boglárka 2. helyezett

Read English angol levelező verseny

1.      helyezett  Fürstenhoffer Fanni és Gyenis Dorka

2.      helyezett  Megyesi Renáta és László Péter

3.      helyezett  Bareith Gábor és Zell Julian Maxim

Rajz

Nádasdladányi rajzversenyen

1. helyezést ért el alsós csapatunk

Hernesz Noémi

Reisz Viktor

Schultz Viven

Tankerületi rajzversenyen

Schum Laura 3. helyezést ért el

Duna-Dráva Nemzeti Park által kiírt rajzpályázaton

Faik Zsófia, Kiss Lili, Mack Diána, Mang Henrietta, Pap Flóra, Székely Ferenc, Tóth Virág, Krasz Marton, Orsós Klára, Tóth Merse alkotta csapat kiemelt különdíjat nyert. Alkotásuk díszíti Pécs város szünidei kiadványának címlapját.

Dávid Klaudia flvételt nyert a Pécsi Művészeti Gimnáziumba.

SPORT

Sakk

Iskolai sakkverseny

Alsó tagozat:

2.      Szőts Martin 3. osztály

3.      Tóth Virág 4. osztály

4.      Gerner Hannes 4. osztály

5.      Knipl Donát 2. osztály

6.      Steigerwald Ádám 2. osztály

7.      Schram Máté 1. osztály

8.      Schunk Henrik 2. osztáéy

Felső tagozat:

1.      Zell Julian Maxim 8. osztály

2.      Háber Gábor 8. osztály

3.      Tóth Merse Ferenc 6. osztály

Sakk vándorkupát Zell Julian Maxim nyerte el.

Tankerületi sakkverseny

1.korcsoport (1 – 2. osztály)

1. Knipl Donát

2. Steigervald Ádám

3. Schram Máté

4. Schunk Henrik

2.korcsoport (3 – 4. osztály)

1. Tóth Virág

2. Gerner Hannes

3. Szőts Martin

3.korcsoport (5 – 6. osztály)

2. Tóth Merse Ferenc

3. Majoros Márton

4.korcsoport (7 – 8. osztály)

2. Wolf Róbert

6. Zell Julian Maxim

Kézilabda

Kisiskolák országos döntőjén veszünk részt Gyulán június 23-26 között.

Az idén Gyulán ismét 3. helyezést értünk el.

U7 fiúk           megyei 4. hely

U10 fiú           megyei 3. hely

U10 leány       megyei 3. hely

ATLÉTIKA:

Mezei futóverseny megyei döntő: 2. korcsoport, megyei 3. hely, 1 ponttal maradtak le az országos döntőről

Kisiskolák versenye:               lány csapat:     3. hely,

                                egyéni:    Krasz Luca:    600 m: 3.hely

                                               Balog Fatima:             600 m: 4. hely

ÚSZÁS:

Megyei döntő: Hernesz Krisztián:     100 m gyors:  7. hely

                                                           50 m mell:        8. hely

                        Krasz Luca:                100 m gyors    4.hely

                                                           50 m mell:       1. hely, országos döntőbe jutott

                        Friedszám Zalán:        50m mell:        13. hely

LABDARÚGÁS:

                        IV. korcsoportos fiúk: megyei 4. hely

FLOORBALL:

Országos selejtező:     IV. korcsoportos fiúk: 5. hely

                                    III. korcsoportos fiúk: 4. hely

                                   II. korcsoportos fiúk: 1. hely

Országos elődöntő:    III. kcs lányok: 4. hely

                                   II. kcs. fiúk: 5. hely