Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

ANGOL NYELV

A Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett angol nyelvű szép kiejtési versenyen RUPPERT GÁBOR a 3. helyezést érte el.

 

Janus Pannonius Gimnázium által kiírt megyei angolverseny 

Fürtsenhoffer Klaudia               39. helyezés

Ruppert Gábor                        39. helyezés

A Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett "Read English!" versenyen

1. helyezést ért el: Gyenis Dorka és Fürstenhoffer Fanni 

2. helyezést ért el: Megyesi Renáta és Ruppert Gábor

ÉNEK

Megyei Német Népdaléneklési verseny

  1. korcsoport

Künsztler Réka                        ezüst minősítés

  1. korcsoport

Mészáros Adél                        ezüst minősítés

  1. korcsoport

Gerner Hannes                         arany minősítés

Ruppert Lénárd                       ezüst minősítés

  1. korcsoport

Keszler Réka                           arany minősítés

Megyesi Renáta                       ezüst minősítés

FIZIKA

 

Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny Regionális Döntő

8.osztály

Hufnágel Klaudia                     6. helyezés

László Péter                             8. helyezés

Fürstenhoffer Fanni                  8. helyezés

7.osztály

Tóth Merse Ferenc                  6. helyezés

5.osztály

Gerner Peter                            5. helyezés

Berkecz Dominik                     6. helyezés

Tóth Vorág                              6. helyezés

Gerner Heidi                            8. helyezés

Gerner Hannes                         8. helyezés

Gerner Peter                         országos 5. helyezés

A XXVII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny

országos döntőjébe jutott Hufnágel Klaudia!!!

Fürstenhoffer Fannit csak pár pont választotta a döntőtől.

A XXVII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny országos döntőjében, Győrben kiemelkedő teljesítményt ért el Hufnágel Kaludia 8. osztályos tanulónk.

MAGYAR

Iskolánk csapata a Bolyai Magyar Csapatverseny megyei döntőjében 9. helyezést ért el!

A csapat tagjai: Gyenis Dorka, Hufnágel Klaudia, Megyesi Renáta, Fürstenhoffer Fanni..

Bonyhádi Népmesemondó verseny, eredményesen szerepeltek

Részt vevő tanulóik: Schunk Henrik, Molnár Csongor, Krasz Barna, Orsós Boglárka, Schwindli Hajnalka, Bareith Petra, Szőts Martin.

MATEMATIKA

Iskolánk csapata a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei döntőjében 3. helyezést ért el!

A csapat tagjai: Gyenis Dorka, Hufnágel Klaudia, Megyesi Renáta, Tóth Merse Ferenc.

Janus Pannonius Gimnázium által kiírt megyei matematikaverseny 

6. osztályosok

Mózes Boglárka                      6. helyezés

Krasz Luca                              20. helyezés

Hernesz Krisztián                     40. helyezés

Friedszam Dalma                     45. helyezés

 

7. osztályosok

Tóth Merse                              13. helyezés

8. osztályosok

Hufnágel Klaudia                     11. helyezés

Gyenis Dorka                          14. helyezés

Mack Márton                          43. helyezés

Zrínyi Ilona országos matematika verseny megyei fordulója

5. osztály

Tóth Virág                               65. helyezés

Gerner Heidi                            116. helyezés

Gerner Peter                            117. helyezés

6. osztály

Krasz Luca                              28. helyezés

Mózes Boglárka                      80. helyezés

Amrein Roland                         111. helyezés

7. helyezés

Tóth Merse Ferenc                  42. helyezés

8. osztály

Hufnágel Klaudia                     22. helyezés

Megyesi Renáta                       43. helyezés

Gyenis Dorka                          46. helyezés

Mack Márton                          93. helyezés

Szondi József Területi Matematika Verseny

3. osztály

Hernesz Noémi                        6. helyezés

Steigervald Ádám                    10. helyezés

4. osztály

Gradwohl Viktória                   5. helyezés

Gungl András                           6. helyezés

Künsztler Dorka                      11. helyezés

Bareith Petra                            15. helyezés

5. osztály

Tóth Virág                               4. helyezés

Gerner Peter                            7. helyezés

Gerner Heidi                            15. helyezés

Herner Hannes                         17. helyezés

6. osztály

Mózes Boglárka                      3. helyezés

Hernesz Krisztián                     6. helyezés

Friedszam Dalma                     11. helyezés

7. osztály

Tóth Merse Ferenc                  1. helyezés

8. osztály

Megyesi Renáta                       1. helyezés

Gyenis Dorka                          3. helyezés

Hufnágel Klaudia                     4. helyezés

Muskát József Regionális matematika verseny

4. osztály

Künsztler Dorka                      18. helyezés

Gradwohl Viktória                   23. helyezés

Csapatban:                              13. helyezés

 

5. osztály

Tóth Virág                               5. helyezés

Gerner Peter                            9. helyezés

Csapatban:                              4. helyezés

6. osztály

Krasz Luca                              2. helyezés

Mózes Boglárka                      6. helyezés

Csapatban:                              2. helyezés

7. osztály

Tóth Merse Ferenc                  5. helyezés

Hernesz Krisztián                     11. helyezés !

csapatban:                               4. helyezés

8. osztály

Gyenis Dorka                          2. helyezés

Megyesi Renáta                       6. helyezés

Csapatban:                              2. helyezés

Iskolánk csapata az összesített versenyen a 4. helyezést érte el.           

NÉMET NYELV 

Tóth Merse Ferenc a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium által megrendezett Német Szépkiejtési Versenyén 3. helyezést ért el.

Janus Pannonius Gimnázium által kiírt megyei német verseny 

Gyenis Dorka                          10. helyezés

“Glasperlenspiel” (Üveggyöngyjáték)

német nyelvi, kultúrtörténeti és országismereti verseny

1. helyezett: Megyesi Renáta

2. helyezett: Gyenis Dorka

5. helyezett: Hufnágel Klaudia

7. helyezett: Fürtenhoffer Fanni

Iskolai német szavalóversenyen megyei döntőbe jutott vers kategóriában:

  1. osztály: Csaplár Bálint, Szankovics Szonja
  2. osztály: Friedszam Janka, Künsztler Réka
  3. osztály: Gradwohl Áron, Knipl Donát, Steigerwald Ádám,
  4. osztály: Bareith Petra

Iskolai német szavalóversenyen megyei döntőbe jutott nyelvjárás kategóriában:

Krasz Barna, Schultz Vivien, Gerner Heidi, Gerner Peter, Gerner Hannes, Ruppert Lénárd, Megyesi Renáta

 

Megyei döntőből országos döntőbe jutottak:

Steigervald Ádám, Krasz Barna

Gerner Hannes, Gerner Heidi, Ruppert Lénárd

Megyei Renáta

Az Országos Német Nemzetiségi Verseny iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:
Megyesi Renáta     82,5 pont
Hufnagel Klaudia    80 pont
Gyenis Dorka         79 pont
Fürtenhoffer Fanni  72,5 pont
Ruppert Gábor        71,5 pont

Megyesi Renáta az országos döntőn a 17. helyet érte el.

13. Német Nemzetiségi Vers és Prózamondó Verseny Országos döntőjét, ahol ismét nagyszerű sikerekkel büszkélkedhet iskolánk és növendékeink.

Steigervald Ádám 3. osztályos tanuló 21. helyezés

Krasz Barna 3. osztályos tanuló 22. helyezés

Megyesi Renáta 8. osztályos tanuló 2. helyezés

Gerner Hannes 5. osztályos tanuló 3. helyezés

Gerner Heidi 5. osztályos tanuló 11. helyezés

Ruppert Lénárd 5. osztályos tanuló 12. helyezést ért el

TERMÉSZETTUDOMÁNY

Refireál csapatverseny

Megyei 5. helyezést ért el csapatunk.

A csapat tagjai:

Hufnágel Klaudia, Gyenis Dorka, Tóth Merse Ferenc.

Hermann Ottó Országos természetismereti verseny döntőjében, Budapesten

Krasz Márton 6. helyezést ért el.

EGYÉB

A Komlói Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya által megrendezett Szakmaismereti Vetélkedőn 1. helyezést ért el iskolánk csapata.

A csapat tagjai: Balog Bernadett, Biró Dániel, Kapronczai Vanda, Keszler Réka, Schram András, Majoros Márton.

 


SPORT

Sakk

 

Iskolai sakkverseny

Alsó tagozat eredményei:

1. Szőts Martin

2. Schunk Henrik

3. Csaplár Bálint

4. Kiss-Abonyi Csanád

5. Schram Máté

6. Krasz Kevin

Felső tagozat:

1. Tóth Virág

2. Gerner Hannes

3. Majoros Márton

4. Tóth Merse Ferenc

5. Berkecz Dominik

6. Székely Ferenc

7. Sőregi Valér

A vándorkupát egy évig Tóth Virág nyerte és őrizheti.

Sakk Diákolimpia egyéni megyei döntő

Iskolánk rendezte a Megyei Sakk Diákolimpia egyéni Megyei Döntőjét, február 4-én és február 28-án a csapat döntőt a Kultúrcentrumban.

II. korcsoportos fiúk:
6. helyezett: Szőts Martin

III. korcsoprtos fiúk:
2. helyezett: Gerner Hannes
4. helyezett: Tót Merse Ferenc
6. helyezett: Székely Ferenc

III. korcsoprtos lány
3. helyezett: Tóth Virág 

Diákolimpia csapat megyei döntő

Felsős tanulók csoportjában megyei 3. helyezés.

A csapat tagjai:

Tóth Merse, Tóth Virág, Szőts Martin, Gerner Hannes

Tankerületi sakkverseny

1. korcsoport (1. - 2. osztály)
1. helyezett Csaplár Bálint mindegyik mérkőzését megnyerte
5. helyezett Krasz Kevin

2. korcsoport (3. - 4. osztály)
13. helyezett Steigervald Ádám

3. korcsoport (5. - 6. osztály)
2. helyezett Tóth Virág
3. helyezett Sőregi Valér
4. helyezett Gerner Hannes
5. helyezett Székely Ferenc

4. korcsoport (7. - 8. osztály)
2. helyezett Tóth Merse Ferenc
5. helyezett Majoros Márton

 

Az Európai Diáksport Napja alkalmából szervezett futóverseny végeredménye:

1. korcsoport lány

1. helyezett: Kiszely Zoé

2. helyezett: Kiszely Fanni

3. helyezett: Künsztler Réka

1. korcsoport fiú

1. helyezett: Fekete Kristóf

2. helyezett: Gungl Ákos

3. helyezett: Kis-Abonyi Csanád

2. korcsoport lány

1. helyezett: Hernesz Noémi

2. helyezett: Müller Ramóna

3. helyezett: Bareith Petra

2. korcsoport fiú

1. helyezett: Megyesi Márk

2. helyezett: Friedszám Zalán

3. helyezett: Téglás Krisztián

3. korcsoport lány

1. helyezett: Krasz Luca

2. helyezett: Mack Diána

3. helyezett: Tóth Virág

3. korcsoport fiú

1. helyezett: Gerner Peter

2. helyezett: Gerner Hannes

3. helyezett: Lőrincz Dominik

4. korcsoport lány

1. helyezett: Balogh Fatima

2. helyezett: Háber Melani

3. helyezett: Pál Alexandra

4. korcsoport fiú

1. helyezett: Balogh Levente

2. helyezett: Pataki Roland

3. helyezett: Bodorkás Richárd

Floorball

megyei döntő:

2. korcsoportos fiú csapaunk megyei 1. helyezést szerzett.

A csapat tagjai: Biró Dominik, Szőts Martin, Téglás Krisztián, Vogl Erik, Friedszám Zalán, Kaiser Olivér. Ők képviselik Baranya megyét az országos elődöntőben.

3. korcsoportos lány csapatunk megyei 3. helyezést ért el. A csapat tagjai: Téglás Bianka, Győrffy Blanka, Krasz Luca, Tóth Virág, Kis Hanna, Mózes Boglárka.

3. korcsoprtos fiú csapatunk szintén megyei 3. helyezést ért el. A csapat tagjai: Lőrincz Dominik, Marján Martin, Gerner Péter, Hernesz Krisztián, Schum Balázs, Krász Márton.

Floorball országos döntőbe jutott csapatunk. Mohácson a regionális versenyen 2. helyezést értünk el.

A csapat tagjai: Biró Dominik, Szőts Martin, Téglás Krisztián, Vogl Erik, Friedszám Zalán, Kaiser Olivér.

Floorball országos döntőjében 4. helyezett lett az iskola csapata.

A Játékos Sport megyei döntőjében megyei 6. helyezést értek el tanulóink.

Úszás

Diákolimpia megyei döntő:

Krasz Luca                    50 m mellúszás 1. helyezett – országos döntőbe jutott

                                      100 m gyorsúszás 7. helyezés

Faik Zsófia                     50 m mellúszás 8. helyezés

Friedszám Dalma            50 m mellúszás 15. helyezés

Úszás országos döntő:

50 m mell: Krasz Luca 14.hely

                                     

Kézilabda:

III. kcs. lány: megyei 5. hely, városi döntő 3. hely

IV. kcs lány: városi döntő 1. hely

kisiskolás megyei döntő 1. helyezés június 18 – 21-ig Miskolc

Mezei futás

városkörnyék:

III. kcs fiú csapat: 1. hely

II. kcs fiú csapat: 1. hely

II. kcs lány csapat: 1. hely

III. kcs lány: Krasz Luca: 3. hely

Diákolimpia megyei döntő

  1. helyezés országos döntőbe jutottunk

Labdarúgás

Lány labdarúgás III. - IV. korcsoport városi döntő 2. helyezés.

Fiú labdarúgás I. korcsoport városi döntő 2. helyezés

Asztalitenisz

Tankerületi ping-pong verseny - Geresdlak

5-6. osztály fiú

Gerner Hannes               1. helyezés

Gerner Peter                  2. helyezés

7-8. osztályos fiú

Hernesz Krisztián           2. helyezés

5-6. osztályos lány

Gerner Heidi                  3. helyezés