Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

MAGYAR

Bolyai anyanyelvi csapatverseny megyei forduló

5. osztály kiválóan szerepelt

Bánhegyi Lili
Bareith Petra
Gradwohl Viktória
Schunk Emma

6. osztály kiválóan szerepelt

Tóth Virág
Gerner Peter
Pap Flóra
Gerner Heidi

„Mesék szárnyán” mesemondóversenyen kiválóan szerepelt:

Galambos Vivien
Schwindli Hajnalka

Köztéri anyanyelvi verseny döntője – Pécs

Pap Flóra 9. helyezést
Tóth Virág 10. helyezést
Tóth Roberta 24. helyezést
Illés Máté 25. helyezést ért el.

Bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett "Mi micsoda" 2 fős csapatversenyén

2. helyezés:
Gerner Peter
Gerner Hannes

4. helyezés:
Tóth Virág
Gerner Heidi

5. helyezés:
Pap Flóra
Pap Roberta

Iskolánk tanulóiból álló 4 fős csapat vett részt Mohácson a Brodarics olvasottsági versenyen, melyen 19 csapatból a 8. helyezést értük el.

A csapat tagjai:
Bánhegyi Lili
Bareith Petra
Gradwohl Viktória
Schunk Emma.

A bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett "Mesebeli hétpróba"

Nagy-Mayer Dorina és Künsztler Réka 2. helyezést

Ömböli Adél 3.. helyezést

János Zorka és Friedszám Janka 4. helyezést értek el.

Tankerületi szavalóverseny

Kehlmann Levente 1. osztályos tanuló különdíjat
Csaplár Bálint 2. osztályos tanuló 2. helyezést
Künsztler Réka 3. osztályos tanuló 1. helyezést ért el.

Brodarics Anyanyelvi verseny

MATEMATIKA

Bolyai Matematika csapatverseny megyei fordulója

6. osztályos csapat  13. helyezés

Tóth Virág
Gerner Peter
Gerner Heidi
Pap Flóra

7. osztályos csapat  22. helyezés

Amrein Roland
Hernesz Krisztián
Krasz Luca
Mózes Boglárka

 

Janus Pannonius Gimnázium által kiírt megyei matematikaverseny 

6. osztályosok

Tóth Virág           20. helyezés

 

7. osztályosok

Mózes Boglárka   6. helyezés

Krasz Luca           12. helyezés

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulója

Tóth Merse Ferenc 11. helyezés

Szondi József Területi Matematika Emlékverseny

3.osztály
Fekete Kristóf              10. helyezés

Biloráczky-Palkó Kornél    12. helyezés

4.osztály
Bakró-Nagy Alexandra 1. helyezés

    Hernesz Noémi              7. helyezés

5.osztály
Künsztler Dorka            4. helyezés

    Bareith Petra                 5. helyezés

    Gradwohl Viktória        8. helyezés

6.osztály
Gerner Peter                  2. helyezés

    Tóth Virág                    4. helyezés

7.osztály
Krasz Luca                    1. helyezés

    Mózes Boglárka            5. helyezés

8.osztály
Tóth Merse Ferenc        1. helyezés

Muskát Matematika Verseny – Mohács

4. évfolyamon
Bakró-Nagy Alexandra 1. helyezés
Hernesz Noémi 8. helyezés
csapatban az 1. helyezést érték el!!!

5. évfolyamon
Gradwohl Viktória 11. helyezés
Künsztler Dorka 12. helyezés
csapatban az 6. helyezést érték el.

6. évfolyamon
Tóth Virág 2. helyezés
Gerner Peter 7. helyezés
csapatban a 2. helyezést érték el.

7. évfolyamon
Krasz Luca 9. helyezés
Mózes Boglárka 16. helyezés
csapatban a 9. helyezést érték el.

8. évfolyamon
Tóth Merse Ferenc 9. helyezés
Hernesz Krisztián 22. helyezés (7. osztályosként képviselte az iskolát)
csapatban az 8. helyezést érték el.

NÉMET NYELV 

Német nyelvű szépkiejtési verseny

Bonyhád, Petőfi Sándor Gimnáziumban

Gerner Heidi        1. helyezés
Mack Diána         2. helyezés

Német Vers és prózamondó országos döntőbe jutottak:

Bareith Petra

Gerner Peter

Gerner Heidi

Gerner Hannes

Schultz Vivien

Német Nemzetiségi Vers és Prózamondó verseny országos döntője:

Nyelvjárás kategóriában 3 - 4. osztályosok között
Schultz Vivien a 20. helyezést érte el

Nyelvjárás kategóriában 5 - 6. osztályosok között
Gerner Hannes országos 1. helyezés
Gerner Heidi országos 3. helyezés
Gerner Peter 10. helyezést érte el.

Német irodalmi kategóriában 5 - 6. osztályosok között
Bareith Petra 20. helyezést ért el.

Bonyhádon megrendezett német nyelvi szépkiejtési verseny:

Gerner Heidi 1.helyezés

Makk Diána 3. helyezés

“Glasperlenspiel” (Üveggyöngyjáték)

német nyelvi, kultúrtörténeti és országismereti verseny országos döntője

1. helyezett: Mózes Boglárka

3. helyezett: Krasz Luca

6. helyezett: Győrffy Blanka

10. helyezett: Vargyas Panna

ANGOL

 "Read English" angol versenyen

Gerner Heidi 2. helyezést
Tóth Virág 2. helyezést
Mack Diána 3. helyezést
Schram Eszter 3. helyezést ért el.

TERMÉSZETTUDOMÁNY

"Refi-Reál" Természettudományos Műveltségi Verseny

Csapatunk a 19 indulóból az előkelő 6. helyezést érte el.

A csapat tagjai:
Krasz Luca
Mózes Boglárka
Tóth Merse Ferenc.

Hermann Ottó természetismereti verseny országos döntőjében

Gungl András 11. helyezés

Vogl Erik 11. helyezés

FIZIKA

Öveges József Kárpát-medencei Fizika Verseny

Tóth Merse Ferenc az Öveges József Kárpát-medencei Fizika Verseny megyei fordulójában a 16. helyezést érte el

Jedlik Ányos Fizika Verseny országos döntőjében

TÓTH VIRÁG az országos 2. helyezést érte el

TÖRTÉNELEM

Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett "EU" levelezőverseny döntőjében

Krasz Luca 1. helyezés
Mózes Boglárka 1. helyezést értek el.

Európai Uniós Tájékoztató Iroda által szervezett EU-s vetélkedő

Mózes Boglárka 8. helyezést

Ócsai Dominik 9. helyezést ért el.

RAJZ

A Nébih által rendezett országos rajzversenyen,
az alsó tagozatosok „Erdők-mezők vadvilága” témakörben Schultz Vivien 4. osztályos tanuló különdíjat nyert.

Az alapfokú művészeti iskolák tanulói számára szervezett „Cipő, ami akár a lábadon lehetne” három fordulós országos versenyének döntőjében Tóth Merse Ferenc különdíjat kapott.

SZÍNJÁTSZÓK FELLÉPÉSEI:

Óbánya (Idősek napja)

Ófalu (Karácsony)

Mecseknádasd (Idősek Otthona)

Mecseknádasd (Nádasd találkozó)

Iskolai fellépések

SPORT

Sakk

Iskolai sakkverseny

Alsó tagozat:
1. helyezett: Csaplár Bálint
2. helyezett: Wurst Torben
3. helyezett: Szankovits Szonja

Felső tagozat:
1. helyezett: Gerner Hannes
2. helyezett: Szőts Martin
3. helyezett: Tóth Merse Ferenc

Sakk Diákolimpia megyei csapat döntő

3. helyezést érték el.

A csapat tagja:
Tóth Merse Ferenc
Gerner Hannes
Tóth Virág
Csaplár Bálint.

Sakk Diákolimpia megyei egyéni döntő

Szankovics Szonja - lány I. korcsoport:  3. helyezés

Csaplár Bálint - fiú I. korcsoport: 5. helyezés

Tóth Virág - lány III. korcsoport: 3. helyezés

Szőts Martin - fiú III. korcsoport: 4. helyezés

Székely Ferenc - fiú III. korcsoport: 7. helyezés

Komló Kupa megyei ifjúsági sakkverseny

Szankovics Szonja - lány I. korcsoport:  1. helyezés

Csaplár Bálint - fiú I. korcsoport: 3. helyezés

Tóth Virág - lány III. korcsoport: 2. helyezés

 Iskolánk negyedik alkalommal rendezte a regionális sakkversenyét

1. korcsoportban Szankovics Szonja 4. helyzést;

2. korcsoportban Csaplár Bálint 3. helyezést;

3. korcsoportban Szőts Martin 5. helezést

4. korcsoportban Gerner Hannes 1. helyezés
                            Tóth Merse Ferenc 5. helyezést ért el.

Floorball

Országos elődöntő:

I. korcsoportos fiúk         2. helyezés
Csaplár Bálint
Illés Ábel
Friedrich Levente
Mózes Balázs
Vargyas Botond
Gungl Ákos

II. korcsoportos fiúk        1. helyezés
Knipl Donát
Gungl András
Krasz Barna
Molnár Csongor
Gradwohl Áron
Schunk Henrik

III. korcsoportos lányok  3. helyezés
Mózes Boglárka
Győrffy Blanka
Tóth Virág
Gerner Heidi
Schwindli Hajnalka
Müller Ramóna

III. korcsoportos fiúk      5. helyezés
Téglás Krisztián
Szőts Martin
Biró Dominik
Illés Máté
Gerner Peter

Floorball Diákolimpia Országos döntőben

I. korcsoportos fiúk       5. helyezés
II. korcsoportos fiúk      8. helyezés

Nagypályás floorball országos elődöntő

         III. korcsoportos fiúk 3. helyezés

Nagypályás floorball országos döntő

         III. korcsoportos fiúk 6. helyezés

Unihoki floorball:       

III. kcs. lány: országos elődöntő: 3. hely, országos döntő: 6. hely

I. kcs. fiú: országos elődöntő: 3. hely, országos döntő: 6. hely

III. kcs. fiú: országos elődöntő: 5. hely

Röplabda

         III. korcsoportos lányok megyei 3. helyezést értek el. Csapat tagjai:

         Schwindli Hajnalka

Pap Karolin

Tóth Virág

Kiss Lili

Schram Eszter

Tóth Roberta

Gerner Heidi

Künsztler Dorka

László Szimonetta

Mang Henrietta

Kézilabda

II. kcs. lány csapat:      városi 2. hely, megyei 3. hely Csapat tagjai:

Gerner Heidi

János Zorka

         Bakró-Nagy Alexandra

Künsztler Réka

Künsztler Dorka

Pap Karolin

Tóth Virág

Schram Eszter

László Szimonetta

Kisiskolák sportversenye, kézilabda: megyei 1. hel

Atlétika

"Út a csúcsra!" tehetségkutató verseny.

Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád

Krasz Luca: 1000 m, 3.hely
Téglás Krisztián: 1000 m, 5.hely

Kislabda hajítás

Tóth Virág megyei 3. helyezés

Kisiskolák sportversenye:

Az atlétika lány csapat, megyei 3. hely. A csapat tagjai:

Kis Hanna

Krasz Luca

Tóth Virág

Schwindli Hajnalka

Hernesz Noémi

Bakró-Nagy Alexandra

Úszás

FAIK ZSÓFIA, 50 m mellúszás: 1. hely (országos döntőbe jutott)

KRASZ LUCA, 100 m mellúszás: 2. hely