Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Angol

"Read English"

Bíró Boglárka és Vargyas Panna 2. helyezést
Mack Diána és Gerner Peter 3. helyezést értek el.

Fizika

Jedlik Ányos országos fizikaverseny regionális fordulója

6. osztály
Gradwohl Viktória 6. helyezés
Künsztler Dorka 7. helyezés
Vogl Erik 7. helyezés
Kaiser Olivér 8. helyezés
Szőts Martin 8. helyezés

7. osztály
Gerner Peter 6. helyezés
Tóth Virág 6. helyezés
Gerner Heidi 8. helyezés
Gerner Hannes 8. helyezés

8. osztály
Mózes Boglárka 6. helyezés
Hernesz Krisztián 6. helyezés
Amrein Roland 8. helyezés
Ócsai Dominik 8. helyezés
Schum Balázs 8. helyezés

Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny megyei fordulója

Mózes Boglárka 6. helyezés
Hernesz Krisztián 12. helyezés

Magyar

Szép olvasás tankerületi verseny

Künsztler Réka 4. osztályos tanuló 3. helyezés

Bolyai megyei anyanyelvi csapatverseny

5. osztály 26. helyezés

Ruppert Réka
Hernesz Noémi
Bakró-Nagy Alexandra
Molnár Patrik

6. osztály 30. helyezés

Gradwohl Viktória

Schwindli Hajnalka

Győrfi Emese

Galambos Vivien

7. osztály 11. helyezés

Tóth Roberta

Tóth Virág

Mack Diána

8. osztály 4. helyezés

Krasz Luca

Mózes Boglárka

Vargyas Panna

Bíró Boglárka

Föld Napja alkalmából megrendezett területi vetélkedő

Vargyas Panna - Krasz Luca 3. helyezés

Gerner Heidi - Tóth Virág 7.helyezés
Gerner Hannes - Schum Zsombor 9.helyezés
Mack Diána - Sőregi Valér 9.helyezés
Schram Eszter - Tóth Roberta 13.helyezés
Gerner Peter - Székely Ferenc 18.helyezés

Költészet napi szavalóverseny

Továbbjutók:

1. osztály: Gráf Vivien; Krasz Kíra

2. osztály: Kehlmann Levente; Wurst Torben

3. osztály: Galambos Noémi; Bánhegyi Blanka Panna

4. osztály: Barna Tilda; Künsztler Réka

Geresdlaki Tankerület szavalóverseny

Künsztler Réka 4. osztályos különdíjat kapott

Matematika

Janus matematika verseny

Mózes Boglárka 6. helyezést és

Krasz Luca 7. helyezést értek el.

Bolyai megyei matematika csapatverseny 11. helyezés

Krasz Luca
Mózes Boglárka
Hernesz Krisztián
Amrein Roland.

Szondi József Területi matematika verseny

Farkas Csenger 2. osztályos tanuló 2. helyezés

Hernesz Noémi 5. osztályos tanuló 1. helyezés

Mózes Boglárka 8. osztályos tanuló 1. helyezést értek el.

 Többi tanulóink és szépen szerepeltek:

Wurst Torben 2. osztályos tanuló 6. helyezés

Csaplár Bálint 3. osztályos tanuló 7. helyezés
Szankovics Szonja Izabella 3. osztályos tanuló 5. helyezés

Gungl Ákos 4. osztályos tanuló 5. helyezés
Fekete Kristóf 4. osztályos tanuló 10. helyezés

Bakró-Nagy Alexandra 5. osztályos tanuló 4. helyezés
Knipl Donát 5. osztályos tanuló 5. helyezés
Krasz Barna 5. osztályos tanuló 9. helyezés
Molnár Csongor 5.osztályos tanuló 7. helyezés
Steigervald Ádám 5. osztályos tanuló 10. helyezés

Gradwohl Viktória 6.a osztályos tanuló 5. helyezés
Bareith Petra 6.a osztályos tanuló 10. helyezés
Künsztler Dorka 6.a osztályos tanuló 10. helyezés

Gerner Peter 7. osztályos tanuló 7. helyezés
Tóth Virág 7. osztályos tanuló 4. helyezés

Krasz Luca 8. osztályos tanuló 5. helyezés értek el.

Muskát Regionális Matematika verseny

4. osztály

Gungl Ákos 6. helyezés

Fekete Kristóf 20. helyezés

csapatban: 5. helyezés

5. osztály

Hernesz Noémi 9. helyezés

Bakró-Nagy Alexandra 24. helyezés

csapatban: 10. helyezés

6. osztály

Gradwohl Viktória 16. helyezés

Künsztler Dorka 20. helyezés

7. osztály

Tóth Virág 1. helyezés

Gerner Peter 12. helyezés

csapatban: 2. helyezés

8. osztály

Mózes Boglárka 5. helyezés

Krasz Luca 21. helyezés

csapatban: 6. helyezés

Iskola csapata 6. helyezés érte el.

Német

Glasperlenspiel Országos Német Nyelvi verseny döntője

Mózes Boglárka 7. helyezés
Krasz Luca 8. helyezés
Gerner Heidi 9. helyezés
Győrffy Blanka 14. helyezés
Vargyas Panna 17. helyezés
Tóth Virág 19. helyezés
Schram Eszter 24. helyezés

Alsós német csapatverseny

2. helyezést értek el. A csapat tagjai:
Csaplár Bálint
Keszler Dina
Schram Áron

Német Vers és Prózamondó verseny megyei döntőbe jutott

Fodor Fanni 1. osztályos 1. helyezettként
Lauer Panna 1. osztályos 2. helyezettként
Hock Regina 1. osztályos 3. helyezettként
Sipos Hanna 1. osztályos 3. helyezettként

Kehlmann Levente 2. osztályos 1. helyezettként
Nagy-Mayer Dorina 4. osztályos 1. helyezettként
Ruppert Lénárd 7. osztályos 1. helyezttként

Nyelvjárás kategóriában:
Künsztler Réka 4. osztály
Schultz Vivien 5. osztályos
Krasz Barna 5. osztályos
Gerner Heidi 7. osztályos
Gerner Hannes 7. osztályos
Gerner Peter 7. osztályos 

Német Vers és Prózamondó verseny országos döntőbe jutott

Gerner Heidi 7. osztályos
Gerner Hannes 7. osztályos

különdíjat kapott

Ruppert Lénárd 7. osztályos 1. helyezttként

Gerner Peter 7. osztályos 

NÉMET VERS ÉS PRÓZAMONDÓ verseny ORSZÁGOS DÖNTŐJÉT, amelyen két tanulónk képviselte iskolánkat.

A nyelvjárás kategóriában GERNER HANNES ORSZÁGOS 1. ÉS GERNER HEIDI ORSZÁGOS 2. HELYEZÉST ÉRTEK EL.

Rajz

Természeti kincseink határainkon innen és túl országos rajzverseny

Schultz Vivien kiemelkedő alkotásért

Természettudomány

Refireál természettudományos verseny 9. helyezés

Tóth Virág 7. osztályos

Krasz Luca 8. osztályos

Mózes Boglárka 8. osztályos

Történelem

Európai Uniós vetélkedő

Krasz Luca 6. helyezés

Vargyas Panna 7. helyezés

Ócsai Dominik 8. helyezés

Egyéb

Megyei szakmaismereti verseny 5. helyezés

Amrein László

Kapoli Mihály

Győrffy Blanka

Kis Hanna

Győrfi Emese

Schum Balázs 8. osztályos tanulók

Mi micsoda vetélkedő

1. helyezet: Hernesz Noémi - Ruppert Réka

6. helyezet:Tóth Csilla - Schultz Vivien

SPORT

Floorball

Floorball Diákolimpia országos elődöntőjében 4. helyezést :

Fridrich Levente 3. osztályos
Farkas Gergő 4. osztályos
Gáspár András 2. osztályos
Gungl Ákos 4. osztályos
Schunk Henrik 5. osztályos
Knipl Donát 5. osztályos tanulók

Floorball Diákolimpia országos elődöntőjében 5. helyezés

Molnár Csongor 5. osztályos
Grádwohl Áron 5. osztályos
Gungl András 5. osztályos
Illés Máté 6.b osztályos
Szőts Martin 6.a osztályos
Biró Dominik 6.a osztályos tanulók.

Gyeplabda

Gyeplabda Diákolimpia országos döntőjében ahol 

6. helyezést ért el a 6. osztályos csapatunk:
Gungl András
Megyesi Márk
Szőts Martin
Téglás Krisztián
Biró Dominik által alkotott csapatunk.

Az 5. osztályos csapatunk 8. helyezést ért el:
Gradwohl Áron
Knipl Donát
Gulyás Ákos
Krasz Barna
Molnár Csongor

Sakk

Iskolai sakkverseny

Alsó tagozat:
1. Csaplár Bálint
2. Szankovics Szonja
3. Wurst Torben

Felső tagozat:
1. Szőts Martin
2. Gerner Hannes
3. Tóth Virág

Sakk Diákolimpia megyei csapat döntő

3. helyezés

Gerner Hannes
Szőts Martin
Tóth Virág
Csaplár Bálint

Sakk Diákolimpia megyei egyéni döntőjét

Tóth Virág korosztályában az 1. helyezést érte el, az országos döntőbe jutott.

Szankovics Szonja korosztályában a 2. helyezést érte el.

Csaplár Bálint korosztályában 4. helyezett

Szőts Martin korosztályában a 4. helyezett 

Gerner Hannes pedig az 5. helyzést érte el.

Sakk Diákolimpia országos döntő

Tóth Virág

Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság

Csaplár Bálint, alsó tagozatosok kategóriájában 3. helyezés

Területi Sakkverseny

1. korcsoportban 
Wurst Torben 2. helyezést
Farkas Csenger 3. helyezést ért el.

2. korcsoportban
Csaplár Bálint 3. helyezést
Szankovics Szonja 6. helyzést ért el.

3. korcsoportban 
Dankó Máté 5. helyezést szerzett

4. korcsoportban
Gerner Hannes 1. helyezést
Tóth Virág 4. helyezést ért el.

Ping-ping

Tankerületi ping-pong verseny

Gerner Heidi 7. osztályos tanuló 1. helyezést

Tóth Virág 7. osztályos tanuló 2. helyezést

 

ZENE

Ritka Hangszerek Megyei Találkozója

Gerner Peter arany minősítés