Copyright 2020 - Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Fizika

Az Öveges József Kárpát medencei Fizikaverseny 1. fordulójában
5 tanulónk vett részt. Közülük Tóth Virág pontszáma alapján a 6. helyezést érte el, így a következő fordulóba jutott.

További eredmények:
Gerner Hannes 11. hely
Gerner Peter 11. hely
Székely Ferenc és Gerner Heidi 16. helyezés.

A XXX. ÖVEGES JÓZSEF KÁRPÁT-MEDENCEI FIZIKAVERSENY 2. (megyei) fordulóján

Tóth Virág 3. helyezést ért el.

Magyar

A mohácsi Brodarics Általános Iskola által rendezett Olvasottsási versenyen

A Könyvmolyok nevű csapatunk 7. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
Ruppert Réka
Hernesz Noémi
Knopf Liliána
Hágen Réka.

A Betűmesterek nevű csapatunk 8. helyezést ért el, tagok:
Frick Hanna
Ömböli Adél
Nagy-Mayer Dorina
Bakonyi Mia.

A Gyorsolvasók csapata 10. helyezést ért el. Tagok:
Friedszam Janka
János Zorka
Künsztler Réka
Keszler Dina.

A Verseny SE a 12.helyezést érte el, melynek tagjai:
Tóth Csilla
Krasz Barna
Bakró-Nagy Alexandra
Schultz Vivien.

A Betűfalók csapata a 13. helyen végzett, tagjai:
Kiss-Abonyi Csanád
Biloráczky-Palkó Kornél
Lőcser Márton
Daradics Levente.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntőjén.

5. osztályos csapatunk 31. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
   Gradwohl Tamás
   Künsztler Réka
   Keszler Dina
   Nagy-Mayer Dorina

6. osztályos csapatunk 27. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
   Ruppert Réka
   Hernesz Noémi
   Krasz Barna
   Schultz Vivien

7. osztályos csapatunk 25. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
   Galambos Vivien
   Bareith Petra
   Künsztler Dorka
   Schwindli Hajnalka

8. osztályos csapatunk a 12. helyezést érte el.

A csapat tagjai:
   Schram Eszter
   Mack Diána
   Tóth Virág
   Gerner Heidi

 

Matematika

A Szondi József Területi matematika verseny eredményei:

Beck Flórián 2. osztályos tanuló 1. helyezést

Farkas Csenger 3. osztályos tanuló 1. helyezést

Szankovits Szonja Izabella 4. osztályos 3. helyezést

Hernesz Noémi 6. osztályos 1. helyezést

Bakró-Nagy Alexandra 6. osztályos 2. helyezést ért el osztályában.

Janus Pannonius Gimnázium által szervezett megyei matematika versenyen

Hernesz Noémi 6. osztályos tanuló a 14. helyezést,

Gungl András 7. osztályos tanuló a 7. helyezést és

Tóth Virág 8. osztályos tanuló a 22. helyezést érte el.

Természetismeret

Pécsett a Református Gimnáziumban a hagyományos természettudományos versenyüket, melyen iskolánk csapata a 14. helyet érte el a megyében.

A csapat tagjai:

Tóth Virág 8. osztályos
Gerner Peter 8. osztályos
Győrffy Boldizsár 7. osztályos tanuló.

Német

A mecseknádasdi Német Önkormányzat által szervezett hagyományos német vers és prózamondó versenyén a megyei döntőbe jutott tanulóink:


Bráj-Becker Léna 1. osztályos
Keszler Anna 1. osztályos

Gráf Vivien 2. osztályos

Kehlmann Levente 3. osztályos

Bori Zsófia 4. osztályos
Teimel Tamara 4. osztályos

Nagy-Mayer Dorina 5. osztályos

Schultz Viven 6. osztályos

Gerner Hannes 8. osztályos
Gerner Heidi 8. osztályos
Gerner Peter 8. osztályos tanulók.

Alsós német csapatverseny

4. helyezést ért el a Farkas Csenger, Illés Ábel, Schram Áron csapata

5. helyezést ért el a Csaplár Bálint, Szankovits Szonja Izabella, Wurst Torben csapata.

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium által megrendezett Német Szépkiejtési Versenyen Tóth Virág 8. osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

A Nemzetiségi Népismeret Verseny Országos Nemzetiségi Fotópályázatán

Gerner Peter 1. helyezést ért el.

Rajz

Kodolányi János Általános Iskola és AMI által meghirdetett "Kedvenc népmesém" című rajzversenyen

Szebenyi-Sipos Hédi az 1. osztályosok között 2. helyezést ért el.

Gyeplabda

A II. korcsoport fiúk országos 1. helyezést értek el.

A csapat tagjai:

Farkas Gergő, Fridrich Levente, Mózes Balázs, Gungl Ákos, Daradics Levente

A III. korcsoportos fiúk 5. helyezést értek el.

A csapat tagjai: Gungl András, Krasz Barna, Molnár Patrik, Gulyás Ákos.

Floorball

Egerben a Floorball Diákolimpia országos döntőjét, melyben 4. korcsoportos lány csapatunk az előkelő 6. helyezést  érte el.

A csapat tagjai:

Gerner Heidi
Tórh Virág
Künszler Dorka
Müller Ramóna
Schwindli Hajnalka
Győrfi Emese

Kecskeméten rendezték a Floorball Diákolimpia országos elődöntőjét, amelyen két csapatunk is képviseltette magát.

A IV. korcsoportos lányok az előkelő 2. helyezést érték el, amelynek köszönhetően az Egerben rendezendő országos döntőbe jutottak.

A csapat tagjai:
Künsztler Dorka
Tóth Virág
Schwindli Hajnalka
Gerner Heidi
Müller Ramóna
Győrfi Emese

Az I. korcsoportos lányok az 5. helyezést értéke el.

A csapat tagjai:
Teimel Melani
Sipos Hanna
Illés Jázmin
Schwarcz Eszter
Farkas Zóra

Sakk

Sakk Diákolimpia megyei egyéni döntőjét, melyen iskolánk tanulói is részt vettek.

A 2. korcsoportos lányok között Szankovits Szonja Izabella megyei 1. helyezést ért el és ezzel Baranya megyét képviseli az országos döntőben.

További helyezések:
Bori Zsófia 7. helyezés
Galambos Noémi 9. helyezés

Az 1. korcsoportos fiúk mezőnyében Szemán Aurél a 6. helyezést érte el.

A 2. korcsoportos fiúk mezőnyében Csaplár Bálint a 4. helyezést érte el.

További helyezések:
Wurst Torben 16. helyezés
Lőcser Péter 25. helyezés
Farkas Csenger 26. helyezés

Sakk diákolimpia megyei csapat döntőjét.

Iskolánk alsós lány csapata 2. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
Szankovits Szonja Izabella
Bori Zsófia
Galambos Noémi.

Iskolánk felsős fiú csapata a 6. helyen végzett.

A csapat tagjai:
Gerner Hannes
Szőts Martin
Sőregi Valér
Wurst Torben

A megyei gyermeksakk versenyen

Szőts Martin korosztályában 2. helyezést

Szankovits Szonja Izabella korosztályában 3. helyezést ért el.

Harkányban a IX. Kitaibel Pál Ifjúsági Sakkversenyen vettek részt.

A 2. korcsoportos lányok versenyében:
Szankovits Szonja Izabella 1. helyezést
Galambos Noémi 2. helyezést értek el.

A 2. korcsoportos fiúk versenyét
Csaplár Bálint nagyszerű játékkal megnyerte, 1. helyezést ért el.

A 4. korcsoportos fiúk versenyén
Gerner Hannes 1.helyezést ért el.

Iskolai sakkversenyünk eredményei:

Alsó tagozatos lányok:
1. Szankovits Szonja Izabella
2. Galambos Noémi
3. Bori Zsófia
4. Schultz Alíz
5. Kiszely Fanni
6. Kaufmann Henrietta
7. Szemán Tiara

Alsó tagozatos fiúk:
1. Wurst Torben
2. Csaplár Bálint
3. Farkas Csenger
4. Szemán Aurél
5. Bartos Botond
6. Koncz Bence
7. Szebenyi-Sipos Arnó
8. Koncz Máté
9. Kaufmann Dominik

Felső tagozat:
1. Szőts Martin
2. Gerner Hannes
3. Sőregi Valér
4. Schlapp Gergő Soma
5. Bana Mátyás 
6. Krasz Kevin
7. Fekete Kristóf
8. Kiss-Abonyi Csanád
9. Farkas Gergő

X. Lőrinc Kupa Korosztályos Sakkverseny:

A II.korcsoportos lányok között Szankovits Szonja Izabella az 1. helyezést érte el.

A II. korcsoportos fiúk közül Wurst Torben 4. helyezést,

Farkas Csenger az 5. helyezést érte el.

Asztalitenisz

Asztalitenisz diákolimpia megyei döntőjét, melyen, III-IV. korcsoportos leány csapatunk a 2. helyet érte el.

A csapat tagjai:
Gerner Heidi,
Kiss Lili,
Tóth Virág

Asztalitenisz diákolimpia városi döntőjét, ahol a csapatbajnokságban

leány csapatunk az 1. helyet érte el

Gerner Heidi, Tóth virág Schram Eszter Kiss Lili részvételével

fiú csapatunk 3. helyezett

Gerner Hannes, Ruppert Lénárd, Podolszki Balázs összetételben.

 

Sportlövészet

A sportlövő diákolimpia zártirányzékú légpuska 20 lövéses számában Tolna -  Baranya összevont megyei döntőjében 

Steigervald Ádám a III. helyet, az országos döntőben a 12. helyezést érte el.

Atlétika

Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium atlétika tehetségkutató versenyét.

Magasugrásban Sőregi Valér a 2. helyezést érte el 

Medicinlabda dobásban Tóth Virág az 5. helyezést érte el.

Európai Diáksport Napja alkalmából futóversenyünket, melyen a következő eredmények születtek:

1.- 2. osztály lány
1. Gráf Vivien
2. Sipos Hanna
3. Szebenyi-Sipos Hédi

1.- 2. osztály fiú
1. Bori Gábor
2. Szebenyi-Sipos Arnó
3. Fórizs Péter

 

3.- 4. osztály lány
1. Kiszely Zoé
2. Bori Zsófia
3. Kiszely Fanni

 

3.- 4. osztály fiú
1. Bárdos Máté
2. Csaplár Bálint
3. Friedszám Zétény

 

5.- 6. osztály lány
1. Ömböli Adél
2. Hernesz Noémi
3. Friedszám Janka

 

5.- 6. osztály fiú
1. Vargyas Botond
2. Gulyás Ákos
3. Fekete Kristóf

 

7.- 8. osztály lány
1. Schunk Emma
2. Müller Ramóna
3. Schwindli Hajnalka

 

7.- 8. osztály fiú
1. Székely Ferenc
2. Vogl Erik és Gerner Hannes
3. Kovács Levente

Atlétika ügyességi és váltófutó csapatbajnokság megyei döntőjében ahol magasugrásban az 1. helyet érték el.
A csapat tagjai:
Téglás Krisztián
Ruppert Lénárd
Sőregi Valér
Kaiser Olivér
Vogl Erik